Meru
TerugMeru National Park gelegen ten noordoosten van Mount Kenya, is een van Kenia's ruigste en minst bezochte parken. Dit kleine (870 km²), maar goed beschermde wildreservaat herbergt grote aantallen olifanten en buffels die tot de grootste in Kenia behoren. Verder leven er leeuwen, luipaarden, cheetah's, neushoorns, nijlpaarden, giraffen, Grevy's zebra's en enkele antilopensoorten zoals de dik-dik, eland, waterbok, hartebeest en kudu. Voor liefhebbers van vogles is Meru NP een waar paradijs met meer dan 300 geregistreede soorten.
Door de uitbundige maar onvoorspelbare regenval bestaat een deel van Meru National Park uit regenwoud, moerasland en hoge grassen. Daardoor is het wild iets moeilijker te bespeuren dan in andere parken. Het park biedt een prachtig uitzicht op Mount Kenya, de hoogste berg van Kenia en de op één na hoogste berg van Afrika, na de Kilimanjaro.
Meru National Park werd befaamd dankzij George en Joy
Adamson, die de vrijheid schonken aan dieren die ze zelf
hadden opgevangen en verzorgd. Joy schilderde en bestudeerde de
wilde dieren, George kan worden beschouwd als één van de
grondleggers van de wildlife bescherming.
Eén van hun patiënten was Elsa, die als welp wees
was geworden. De leeuwin werd onsterfelijk in het boek 'Born Free',
geschreven door Joy in 1960 en in 1966 verfilmd met Virginia Mc
Kenna en Bill Travers als Joy and George. Later volgden o.a. nog de
boeken "Living Free" en "Elsa" in 1961 en "Forever Free" in
1962.
Joy werd in 1980 vermoord door een van haar medewerkers en George in 1989 door Somalische stropers. Elsa overleed in 1961 op 5-jarige leeftijd van een ziekte veroorzaakt door teken en ligt begraven in het park. Een gedeelte van Joy's as werd over de begraafplaats gestrooid.
Het park is gelegen in een semi-aride zone met onregelmatige
neerslag.
Regenseizoen: april-juni en november-december
